بهترین آموزشگاه زبان کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟ |

بهترین آموزشگاه زبان کجاست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

آگاهی از ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان و یافتن آموزشگاه زبان خوب در ابتدای مسير آموزش از دغدغه‌های زبان‌آموزان زبان‌های مختلف است. پیدا کردن بهترین آموزشگاه زبان از مواردی است که متقاضیان یادگیری زبان دوم به دنبال آن هستند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن آموزشگاه خوب زبان این است که بدانیم ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان چیست؟ در ادامه با ما همراه باشيد.

بهترین آموزشگاه زبان کجاست؟

برطرف‌کردن این نگرانی گام بسیار مهمی برای زبان آموزان در آغاز یادگیری است. یافتن آموزشگاه مورد اطمینان که در ادامه مسیر بتوان به آن اتکا کرد نقش مهمی در به هدف رسيدن زبان‌آموزان دارد. بهترین آموزشگاه زبان را می‌توان از ابعاد مختلفی بررسی کرد. به‌ طور کلی بخش‌های مربوط به سخت‌افزار و عوامل فيزيکی مؤثر در آموزش و همچنين بخش نرم‌افزار و شرایط تأثیرگذار در آموزش را بايد هنگام انتخاب آموزشگاه خوب زبان در نظر گرفت.

بخش دیگری از مشخصات و ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان به مبحث آموزش مربوط می‌شود. در بخش آموزش مواردی چون اساتید آموزشگاه و سطح علمی آن‌ها و اخلاق و روحيات اساتيد، کتاب‌ها و منابع مورد استفاده و روش آموزشی از اهمیت بسیاری برخوردارند.

با فرامهر همراه باشيد تا ویژگی‌های بهترين آموزشگاه زبان و عوامل مؤثر در امر آموزش را در ادامه به اختصار بيان کنيم:

محیط استاندارد و چیدمان

یکی از ویژگی‌های آموزشگاه زبان خوب داشتن فضای استاندارد و مناسب آموزش است. ابعاد و مساحت کلاس‌های هر آموزشگاه می‌بایست طبق استاندارد باشد. همچنین نحوه چیدمان وسايل و دکوراسيون آموزشگاه و چيدمان کلاس‌ها از موارد تأثيرگذار بر ميزان يادگيری و آموزش است. مسائلی مانند رنگ و تزیینات کلاس‌ها نيز بسيار اهميت دارد. زيرا که در حالات روحی زبان آموزان و در ميزان یادگیری آن‌ها مؤثر است.

به عنوان مثال، فضای کلاس برای خردسالان و حتی ميز و صندلی‌ها بايد دارای تنوع رنگ باشد و اين کلاس‌ها بايد دارای وسايل با رنگ‌های شاد و جذاب برای کودکان باشند.

ظرفيت کلاس‌ها در بهترین آموزشگاه زبان

برگزاری کلاس‌ها در فضای استاندارد و متناسب با تعداد زبان آموزان در یادگيری بسيار مهم است. تعداد زبان آموزان در هر کلاس از نکات بسيار اساسی است که در ميزان يادگيری و کيفيت آموزش تأثير دارد. تعداد بالای زبان‌آموزان فرصت يادگيری در کلاس را کاهش می‌دهد. از ویژگی‌های آموزشگاه خوب زبان رعايت و کنترل تعداد متناسب دانش‌آموزان در کلاس است.

نور و روشنایی

 

داشتن نور کافی در کلاس یکی از نکات بسیار ضروری است. ميزان و رنگ نور مورد استفاده در فضای آموزشی بايد مطابق استاندارد فضاهای آموزشی باشد.

در مجموع محيط و فضای استاندارد و داشتن آرامش از ویژگی‌های آموزشگاه خوب زبان است. فضای آرام و متناسب آموزش در ترغيب و تشويق دانش‌آموزان به يادگيری مؤثر است و در علاقه‌مند کردن آن‌ها به حضور در محيط آموزش نقش بسيار مهمی دارد.

نرم‌افزارهای کمک آموزشی

 

یکی دیگر از ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان این است که امکان استفاده از نرم‌افزارهای کمک آموزشی را داشته باشد و اين نرم‌افزارها در دسترس زبان‌آموزان باشند. امروزه نرم‌افزارهای آموزشی بسیاری برای آموزش زبان‌های خارجی به خصوص زبان انگلیسی و زبان فرانسه در دسترس است. آموزشگاه خوب زبان امکان استفاده از این نرم‌افزار را برای زبان‌آموزان فراهم می‌کند.

وسايل کمک آموزشی سمعی و بصری

 

در آموزشگاه زبان خوب دارا بودن وسایل و ابزار کمک آموزشی بسيار مهم است. به خصوص ابزارهای سمعی و بصری که به‌ عنوان ابزار کمک آموزشی برای تدريس و تکميل آموزش استفاده می‌شوند در آموزش نقش مکمل را دارند. با کمک این ابزار زبان آموزان در هنگام آموزش می‌توانند ویدئوها و فیلم‌های زبان اصلی را در کلاس تماشا کنند. تماشای فیلم از تأثیرگذارترین بخش‌های آموزش است. همچنين داشتن هدفون‌های مخصوص که دانش‌آموزان بتوانند مهارت گوش‌کردن را با آن بالا ببرند، یکی دیگر از ابزار کمک آموزشی مهم است. تجهیز کلاس ها به بلندگوهای پخش صدا هم از ابزارهای صوتی لازم است. برخورداری از امکانات لازم از ویژگی‌های آموزشگاه خوب زبان است.

شیوه و روش آموزش در بهترین آموزشگاه زبان

روش آموزش از مؤثرترین و مهم‌ترین ویژگی‌های يک آموزشگاه زبان خوب است. متدها و شیوه‌های بسيار متفاوتی برای آموزش زبان‌های خارجی در دوره‌های مختلف سنی و در سطوح مختلف آموزش زبان مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب شيوه درست و مناسب آموزش هر دوره يکی از مهم‌ترین نکاتی است که سبب موفقيت بيشتر زبان‌آموزان می‌گردد. روش آموزش حتی موجب جذب بيشتر زبان‌آموزان و تشويق آن‌ها به ادامه مسير آموزش است.

منابع و کتب آموزشی بهترین آموزشگاه زبان

 

منابع به روز و علمی یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین ابزارها در یادگیری بهتر، آسان‌تر و سریع‌تر زبان‌های خارجی مانند زبان انگليسی و زبان فرانسه هستند. منابع جديد آموزشی که در سطح دنيا تأیید شده‌اند، بر پايه تحقيقات علمی هستند و معمولاً آموزش را آسان‌تر می‌کنند و ميزان يادگيری را افزايش می‌دهند. انتخاب کتاب و منابع آموزشی از حساس‌ترین نکات و از وظايف یک آموزشگاه خوب زبان است.

اساتيد آموزشگاه

از موارد بسیار مهم یک آموزشگاه زبان خوب، داشتن اساتید مجرب است. اساتید مجرب اساتیدی هستند که هم از لحاظ آموزش دارای تجربه هستند و همچنين قدرت انتقال مطالب آموزشی را دارند و بر شیوه‌های آموزش تسلط دارند. اساتيد مجرب به روش‌های نوين آموزش مسلط هستند و در کنار آن از نظر اخلاقی با شناخت زبان‌آموزان با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کنند. اساتید خوب با رفتار مناسب زبان‌آموزان را به يادگيری بيشتر تشويق می‌کنند و به آن‌ها انگيزه می‌دهند.

توانایی برقراری ارتباط کلامی مؤثر از نیازهای اساتید است. اساتيد اخلاق‌مدار که دانش کافی دارند و مسلط به منابع علمی به‌روز زبان مورد آموزش هستند، از رموز موفقيت آموزشگاه خوب زبان هستند.

“در آموزشگاه زبان فرامهر اساتيد جايگاه و اهميت ویژه‌ای دارند و مجموعه اساتيد ايرانی و اساتيد نيتيو (بومی) با اين مرکز تخصصی همکاری می‌کنند.”

دوره‌های آموزشی بهترین آموزشگاه زبان

دوره‌های آموزشی که در آموزشگاه‌ها برگزار می‌شود می‌بایست بر اساس سطوح استاندارد آموزش زبان در زبان‌های مختلف و متناسب با سطح زبان، متقاضيان هر دوره آموزشی باشد. رعايت ترتيب دوره‌ها و زمان‌بندی درست برگزاری دوره‌ها از وظايف يک آموزشگاه زبان خوب است.

سيستم ارزشيابی

سيستم ارزشيابی يکی از موارد مهم در آموزش زبان است. برگزاری آزمون‌های استاندارد از وظايف آموزشگاه‌های زبان است. با کمک سيستم ارزشيابی، سطح يادگيری زبان‌آموز و ميزان موفقيت در امر آموزش را می‌توان سنجيد. سيستم ارزشيابی دقيق که تمامی مهارت‌های لازم شنيداری، گفتاری و نوشتاری زبان را مورد آزمون و ارزشيابی قرار دهد بسيار مهم است. ارزشيابی و برگزاری آزمون نبايد برای زبان‌آموزان سبب استرس و نگرانی شود. زبان آموزان بايد اطمينان داشته باشند که ارزشيابی از موارد و موضوعات دوره آموزشی و به جهت کمک به يادگيری بیشتر و دقیق‌تر است. روش ارزشيابی بايد به‌گونه‌ای باشد که پيشرفت زبان آموز در امر آموزش را به‌ طور متناوب در طول دوره مورد ارزشيابی قرار دهد.

برگزاری امتحانات میان‌ترم و پرسش‌های کلاسی به ارزشيابی متناوب کمک می‌کند و سطح استرس و نگرانی زبان‌آموزان را نيز کاهش می‌دهد. در آموزشگاه زبان خوب ارزشيابی به‌عنوان يک ابزار کمک آموزشی برای شناخت بیشتر و آگاهی از سطح يادگيری افراد است. امتحانات فاينال معمولاً کتبی، شفاهی و يا پروژه‌ای برگزار می‌شوند و راهی برای پیداکردن نقاط ضعف زبان‌آموزان است.

امکان برگزاری کلاس‌های غیرحضوری (آنلاين)

 

يکی از مشکلات برخی متقاضيان يادگيری زبان‌های خارجی، عدم توانایی حضور در آموزشگاه است. گروهی از زبان‌آموزان که به دلايل مختلف امکان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند، متقاضی کلاس‌های غیر حضوری یا آنلاین هستند. برگزاری کلاس‌های آنلاين زبان در آموزشگاه‌ خوب، گام بزرگی در راستای برطرف‌کردن نياز اين گروه از زبان‌آموزان است. همه‌گیری کرونا از مواردی بود که لزوم امکان برگزاری کلاس‌های آنلاين را به همگان يادآوری کرد.

از ویژگی‌های آموزشگاه خوب زبان در دوران همه‌گیری کرونا برگزاری دوره‌های آنلاين زبان بود. مرکز تخصصی ترجمه و آموزش فرامهر از اولین برگزارکنندگان دوره‌های آنلاین آموزش زبان‌های خارجی در ایران است. آموزش زبان فرانسه ، انگلیسی، آلمانی و ترکی استانبولی به صورت آنلاین در موسسه زبان فرامهر برگزار می‌شود.

مديريت و کارکنان

نقش مديريت و اهداف و استراتژی در هر سازمانی از موارد بسيار مهمی است که در شيوه کار و ارائه خدمات نقش بسزايی دارد. به خصوص در آموزشگاه‌ها مديريت نقش بارزی دارد. داشتن مديری دانش‌آموخته و با تجربه و مسلط به امر آموزش زبان از ویژگی‌های آموزشگاه زبان خوب است. همچنین کارکنان آموزشگاه در جذب زبان‌آموزان به فضای آموزش نقش مهمی دارند. ميزان تسلط کارکنان و نحوه پاسخگويی آن‌ها به سؤالات متداول متقاضيان دوره‌ها و برطرف‌کردن پرسش‌های ذهنی زبان‌آموزان از موارد مهمی است که در بهترین آموزشگاه زبان باید مشاهده شود. آموزشگاه فرامهر با مدیریت تخصصی استاد امینی مهر و کادری مجرب با تأکید بر کیفیت آموزش دوره‌های آموزشی‌ زبان‌های مختلف را به صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌کند.

موقعيت مکانی و دسترسی آسان

يکی ديگر از ویژگی‌های بهترین آموزشگاه زبان در دسترس‌ بودن و داشتن موقعيت مکانی مناسب برای تعداد بيشتری از زبان‌آموزان است. نزديکی آموزشگاه به منزل و یا محل کار نيز در ميزان جذب زبان‌آموزان مؤثر است و خستگی راه از مواردی است که بر ميزان آموزش تأثیر منفی دارد. این موضوع زمانی راحت تر و جذاب تر می‌شود که فاصله ایستگاه مترو و بی‌آرتی از آموزشگاه مورد نظر کمتر از 3 دقیقه باشد!

ساعات برگزاری کلاس‌ها

 

ساعات برگزاری کلاس‌ها در دوره‌ها و سطوح مختلف زبان باید متناسب با سن و سطح آموزش باشد. به عنوان مثال، معمولاً يادگيری کودکان در ساعات اوليه صبح بيشتر است. البته يکی ديگر از موارد مهم در ساعات برگزاری کلاس، تقاضا و نياز زبان‌آموزان در گروه‌های خاص مانند کارمندان است.

ميزان رضايت افراد در نظرسنجی‌ها

سطح رضايت عمومی بالا از ویژگی‌های آموزشگاه خوب زبان است. با مراجعه به نظر زبان‌آموزان و مراجعين هر آموزشگاه و همچنين با مطالعه نتايج نظرسنجی‌های انجام شده و با اطلاع از نظرات کاربران، می‌توانیم بيشتر با موسسه زبان آشنا شويم.

خدمات و پذيرايی

از ديگر بخش‌های تأثیرگذار، بخش خدمات و پذیرایی است. ارائه خدمات مناسب در بهتر شدن محيط آموزش نقش مهمی دارد. پذيرايی از زبان‌آموزان برای رفع خستگی خصوصاً در گروه سنی کودکان و نوجوانان در ميزان آمادگی آن‌ها برای آموزش مؤثر است. نکته‌ای که در کمترین آموزشگاهی مورد توجه قرار می‌گیرد.

پرداخت اقساطی در آموزشگاه زبان خوب

آموزشگاه خوب زبان برای رفاه حال زبان‌آموزان شرايط را تسهيل می‌نمايد. يکی از مواردی که تسهيل در آن آموزش را برای زبان‌آموزان آسان‌تر می‌کند، پرداخت شهريه است. پرداخت اقساطی شهريه از راه‌های مؤثر در تسهيل شرايط يادگيری است. با امکان پرداخت اقساطی زبان آموزان می‌توانند شهريه را در چند مرحله پرداخت نمايند. فرامهر برای همراهی بيشتر با خانواده زبان آموزان و در راستای کمک به آموزش و برقراری عدالت اجتماعی، امکان پرداخت اقساطی را برای زبان‌آموزان خود فراهم کرده است.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تفاوت لهجه بریتیش و امریکن

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن چیست؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید  لهجه چیست؟تفاوت لهجه بریتیش و امریکن چیست؟تلفظ  مهمترین تفاوت لهجه امریکن و بریتیشاملا و نگارشلغات…

بیشتر بخوانید
یادگیری زبان در خانه

۱۰ روش یادگیری زبان در خانه

آنچه در این مطلب می‌خوانید چرا یادگیری زبان در خانه؟کلاس‌های آنلاینپکیج‌های آموزش زباناپلیکیشن‌های آموزش زبانفلش کارت آموزش زبانآموزش زبان با موسیقیآموزش…

بیشتر بخوانید
بهترین دانشگاه های فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

آنچه در این مطلب می‌خوانید مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسهآشنایی با کشور فرانسهاخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *