بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه | آموزش زبان با سریال

بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه

بهترین سریال ها برای یادگیری زبان

تماشای بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه یکی از راه‌های متفاوت و متنوعی است که برای آموزش و یادگیری زبان پیشنهاد می‌شود. بر اساس نظر کارشناسان آموزش زبان، یکی از تأثیرگذارترین و بهترین راه‌ها برای یادگیری زبان‌های انگلیسی و فرانسه و یا سایر زبان‌های دوم تفریح و سرگرمی است.

بازی و سرگرمی به دلیل ایجاد حس شادابی و نشاط در زبان‌آموزان و با به کارگیری حواس چندگانه یادگیری سریع و آموزشی ماندگاری و تثبیت شده را در ذهن ایجاد می‌کند. آموزش و یادگیری زبان از طریق تماشای سریال روشی آسان، جذاب و در دسترس که بسیار کم هزینه و پرکاربرد است. این روش آموزش زبان انگلیسی و فرانسه برای تمامی گروه های سنی زبان آموزان مفید و ثمربخش است. سریال‌های عالی برای یادگیری زبان انگلیسی و زبان فرانسه، وجود دارند؛ سریال‌های جذاب و مفیدی که به راحتی در دسترس هستند و می‌توان هم‌زمان، با لذت تماشا کرد و آموزش دید. مکالمات استفاده شده در این سریال‌ها برای یادگیری اصطلاحات و مکالمه‌های پرکاربرد و محاوره‌ها بسیار مفید و ثمربخش است.

تماشای فیلم و یادگیری زبان با سریال مزایای بسیاری برای زبان آموزان دارد. در ادامه با اشاره به فواید این روش و همچنین بیان نکات طلایی موثر در یادگیری زبان با تماشای فيلم و سریال ، تعدادی از سریال‌های عالی برای یادگیری زبان انگلیسی و زبان فرانسه را معرفی می کنیم.

 

بهترین سریال ها برای تقویت زبان انگلیسی و فرانسه

 • با تماشای سریال و فیلم دایره لغات وسیع‌تری پیدا می‌کنید. هنگام تماشای سریال های آموزش زبان واژه‌ها و اصطلاحات کاربردی زیادی یاد می‌گیرید.
 • با تماشای فیلم و سریال به زبان انگلیسی و زبان فرانسه با نکات اخلاقی و فرهنگ کشورهایی که به این زبان‌ها صحبت می‌کنند، بیشتر آشنا می‌شوید. همچنین در مورد کاربرد اصطلاحات در زمان مناسب، در محاورات و مکالمات روزانه اطلاع پیدا می‌کنید.
 • با تماشای فیلم و سریال می‌توانید مهارت شنیداری خود را تقویت کنید. این مورد از نکات بسیار مهم و مفید در یادگیری زبان با سریال است. به خصوص زبان انگلیسی و زبان فرانسه را به خوبی می‌توان با تماشای سریال بهتر آموزش دید و یاد گرفت.
 • یکی از مهم‌ترین نکات و فواید یادگیری زبان با سریال، استمرار و به نوعی قرارگرفتن در محیط به صورت مجازی است.

بهترین روش تماشای سريال برای يادگيری زبان

در یادگیری زبان از طریق تماشای فیلم و سریال نکات مهمی را باید مورد توجه قرار داد تا نتیجه بهتری حاصل شود و زبان‌آموز یادگیری بیشتری داشته باشد. با رعایت این نکات و البته انتخاب سریال مناسب با سطوح مختلف آموزش زبان، می‌توانید مهارت‌های خود را بیشتر تقویت کنید و سطح زبان خود را بالاتر ببرید. در ادامه فهرستی از مهم‌ترین نکاتی که برای یادگیری زبان با کمک سریال باید به آن توجه داشته باشید را اشاره می‌کنیم:

 • انتخاب فیلم و سریال برای آموزش زبان یکی از مهم‌ترین نکات تأثیرگذار در میزان یادگیری است.
 • انتخاب سریال‌های ساده و البته جذاب تأثیر فراوانی در یادگیری دارد و بهتر است که سریال مناسب را برای سطوح مختلف آموزش زبان انتخاب کرد.
 • جذابیت سریال بیننده را به تماشا تشویق کرده و اشتیاق زبان‌آموز را برای آموزش بیشتر می‌کند.
 • تماشای سریال با تکرار یکی از نکات طلایی است. شما حداقل دو بار می‌بایست سریال را با زبان اصلی و بدون زیرنویس تماشا کنید.
 • زبان‌آموزان مبتدی بهتر است برای بار دوم، سریال را با زیرنویس زبان اصلی تماشا کنند.
 •  اصطلاحات و واژه‌های پرکاربرد سریال را یادداشت نمایید تا بتوانید در فرصت‌های بعد آن را مطالعه کنید.
 •  توجه به نحوه بیان کلمات و نوع ادای آواها یکی از نکات مهم در هنگام یادگیری زبان با سریال است. در کاربرد اصطلاحات محاوره‌ای، زبان بدن نقش بسیار مهمی دارد.
 •  نکته مهم دیگر توجه به موقعیت اجتماعی افراد و لغات و کلمات استفاده شده توسط افراد است. همچنین نحوه ادای جملات و واژه‌ها در افراد مختلف، متفاوت است.
 •  حتماً سعی کنید معنای واژگانی را که متوجه نشده‌اید و نمی‌دانید را جستجو نمایید، تا درک بهتری داشته باشید. یکی از راه‌های برطرف‌کردن این مشکل و رسیدن به درک بالاتر در زمان تماشای سریال برای آموزش زبان، داشتن یک دیکشنری (فرهنگ لغات زبان) است.

 

بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی

سريال دوستان (Friends)

سريال Friends دوستان

سریال فرندر يک سريال جذاب کمدی است که طی سال‌های ۱۹۹۴ میلادی تا سال ۲۰۰۴ ساخته شده است. این سریال از محبوب‌ترین مجموعه‌های کمدی در آمریکا است. تماشای ۱۰ فصل این سریال یکی از بهترین پیشنهادها برای کسانی است که می‌خواهند یادگیری زبان انگلیسی با سریال و فیلم را تجربه کنند.

 

سريال آشنايی با مادر (How I Met Your Mother)

سریال آشنایی با مادر یکی دیگر از سریال هایی است که می‌توانید برای یادگیری بهتر زبان آن را تماشا کنید. این سریال ۹ فصل و ۲۰۰ قسمت دارد که جملات کوتاه و اصطلاحات بسیاری در آن استفاده می‌شود. مکالمات عمقی در این سریال یکی از شاخصه‌های دیالوگ‌های آن است که بسیار کاربردی و برای یادگیری انگلیسی بسیار مفید است.

 

سريال تئوری بيگ بنگ (Big bang theory)

سريال تئوری بيگ بنگBig bang theory

سریال تئوری بیگ بنگ یکی دیگر از محبوب‌ترین سریال های کمدی و البته علمی است. سریال تئوری بیگ بنگ با ۱۲ فصل فرصت خوبی را برای یادگیری زبان در اختیارتان قرار می‌دهد. داستان زندگی چند نابغه است که مهارت‌های‌ اجتماعی لازم را ندارند. در اين سريال با اصطلاحات و لغات علمی و کاربردی آشنا می‌شويد.

 

سريال خانه پوشالی (House of Cards)

سريال خانه پوشالی

 

سریال خانه پوشالی سریالی با داستانی سياسی است و یکی از بهترین فیلم‌ها برای یادگیری مکالمات روزمره و محاوره‌ای است. این سریال با شش فصل براساس رمانی از مايکل دابز ساخته شده است. تماشای خانه پوشالی موقعیت مناسبی را برای یادگیری کلمات پرکاربرد در اختیار زبان‌آموزان قرار می‌دهد.

 

سريال شرلوک (Sherlock)

سريال شرلوک

شرلوک سریال پرطرف‌دار و برگرفته از داستان کارآگاهی زبردست است که شهرتی جهانی دارد. مکالمات روزمره و رسمی سریال شرلوک هلمز یکی از بهترین فرصت‌های سریال های بریتانیایی است که می‌توانید زبان خود را با آن تقویت کنید و تسلط بیشتری به زبان انگلیسی داشته باشید.

 

سريال اداره (The Office)

سريال اداره The Office

سریال اداره برای زبان‌آموزانی که در سطح متوسطه آموزش زبان تا سطح پیشرفته هستند، بسیار کاربردی و مفید است. سریال اداره با فصل و ۱۹۲ قسمت برای تقویت زبان به ویژه مکالمات رسمی و روزمره بسیار توصیه می‌شود.

 

سریال دانتون ابی (Downton Abbey)

سریال دانتون ابی

دانتون ابی سريال جذاب تاريخی در 52 قسمت در 6 فصل است. اين سريال بازسازی داستان زندگی و فضای يک خانواده اشرافی در انگلستان در اوايل قرن بيستم ميلادی است. اين سريال با مکالمات و اصطلاحات فراوان کاربردی انتخاب مناسبی برای تقويت لهجه و گويش است.

 

سريال گمشده (Lost)

سريال گمشده

سريال گمشده یا گمشدگان مجموعه تلویزیونی در آمریکا است.اين سريال داستان زندگی بازماندگان سقوط هواپیمایی که از مبدأ سیدنی به لس‌آنجلس ميرفته است را ، به تصویر می‌کشد. سريال گمشده با گويش و لهجه‌های متفاوت براي يادگيري و تقويت مهارت شنيداري ( Listening) بهترين گزينه است.

 

بهترین سریال ها برای یادگیری زبان فرانسه

سريال اکسترا (Extra)

سريال اکسترا Extra

سریال اکسترا سریالی با موضوع آموزش زبان در قالب کمدی است. این مجموعه در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ تولید شده است و مخاطب هدف دانش آموزان دوره متوسطه بوده است. داستان این سریال بر مبنای آموزش زبان است و شخصیت داستان که دانش کمی درباره زبان دارد، محوریت داستان را بر عهده دارد. به همین دلیل سریال اکسترا برای آموزش زبان فرانسه یکی از بهترین گزینه ها است. البته این مجموعه به چهار زبان انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی و آلمانی تهیه شده است و از سریال های عالی برای یادگیری زبان فرانسه است. فرامهر سریال اکسترا با زیرنویس فرانسه و فارسی را براي طرفداران سريال و علاقه‌مندان به يادگيري زبان فرانسه مهيا نموده کرده است.

 

سريال ده درصد (Dix pour cent)

سريال ده درصد

ده درصد سریال کمدی است. این سریال با داستان زندگی چهار نماینده یک شرکت داستانی از یک زندگی کاملاً نرمال و طبیعی را روایت می‌کند. چهار نماينده فروش با مشغله و مشکلات خاص خود که به دنبال کسب درآمد  هستند. این سریال جذاب برای آشنایی با محاورات و مکالمات روزمره زبان فرانسه و یادگیری زبان فرانسه پیشنهاد می‌شود.

 

سريال لوپن (Lupin)

سريال لوپن

سریال لوپن سریال دیگری که بر اساس شخصیت آرسن لوپن شکل گرفته است. این سریال که در شهر پاریس روایت می‌شود در سال ۲۰۲۱ از پربیننده‌ترین سریال‌ها بوده است. لوپن سریالی مناسب برای یادگیری زبان فرانسه با سریال است.

 

سريال ماجراهای تن تن (Les aventures de Tintin)

سريال ماجراهای تن تن

ماجراهای تن‌ تن یکی از انیمیشن‌های محبوب بلژیکی است. تن تن مجموعه مورد علاقه تمامd گروه‌هاd سنd است. تماشای این انیمیشن برای یادگیری زبان فرانسه بسیار مناسب است. مجموعه‌ای که در سال ۱۹۹۱ میلادی ساخته شده و به تسلط بیشتر شما به زبان فرانسه کمک می‌کند.

 

سريال در خدمت فرانسه (Au service de la France)

سريال در خدمت فرانسه

سریال در خدمت فرانسه ، سریال جاسوسی جذابی است که پاریس دهه 60 را به تصویر می‌کشد. این سریال با سرویس امنیتی فرانسه ماجرایی داستان را روایت می‌کند. سریالی کمدی که وضعیت اجتماعی سیاسی فرانسه را روایت کرده است و برای آموزش زبان فرانسه و همچنین آشنایی با فرهنگ فرانسوی موقعیت بسیار خوبی است.

 

سريال جنگل (La forêt)

سريال جنگل

سریال جنگل تولید شده در سال ۲۰۱۷ سریالی اسرارآمیز است که بیننده را جذب می‌کند. با تماشای جنگل می‌توانید دایره لغات خود را با این سریال گسترش دهید و به زبان فرانسه تسلط بیشتری پیدا کنید.

 

سريال قرار است خیلی همديگر را دوست داشته باشيم (On va s’aimer un peu, beaucoup)

سریال On va s’aimer un peu, beaucoup

سریال On va s’aimer un peu, beaucoup ، داستان کارآفرینی فرانسوی است. کارآفرينی‌ که می‌خواهد مغازه قديمی‌ پدرش را با کمک خانواده و دوستان به کسب و کاری‌ جديد تبديل کند. این سریال یک کمدی جذاب برای یادگیری زبان فرانسه با سریال است.

 

سريال نقشه قلب (Plan cœur)

سريال نقشه قلب

سریال نقشه قلب یکی دیگر از سریال های فرانسوی که در سال ۲۰۱۸ تولید شده است. داستان زندگی زنی پس از دو سال جدایی را روایت می‌کند. این سریال و مکالمات استفاده شده در آن موقعیت خوبی برای تسلط بیشتر به زبان فرانسه را فراهم می‌کند.

 

سریال یک روستای فرانسوی (Un village français)

سریال یک روستای فرانسوی

سریال یک روستای فرانسوی ، داستان یک دهکده خیالی به نام ویل نوا است. سریالی که در سال ۲۰۰۹ تولید شده است و روایت داستانی از سال ۱۹۴۰ میلادی است. زمانی که نیروهای آلمانی به این روستای فرانسوی حمله کردند. پیشنهاد می‌کنیم برای یادگیری زبان با سریال و جهت ارتقا و تقویت زبان فرانسه این سریال را تماشا کنید.

 

سخن پایانی
علاقه‌مندان به آموزش زبان با سریال نباید خیلی نگران نکات و موارد گفته شده باشند و لازم نیست که در هنگام تماشای فیلم تمرکز و توجه خود را به نکات و موارد مؤثر قرار دهند که نکته‌ای را از قلم نیندازند. با تماشای فیلم و سریال به صورت ناخودآگاه مطالب مهم در ذهن شما نقش می‌بندد و با تکرار واژه‌ها در ذهنتان ثبت می‌گردد. سعی کنید در کنار بعد آموزشی از تماشای سریال مورد علاقه‌تان لذت ببرید.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تفاوت لهجه بریتیش و امریکن

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن چیست؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید  لهجه چیست؟تفاوت لهجه بریتیش و امریکن چیست؟تلفظ  مهمترین تفاوت لهجه امریکن و بریتیشاملا و نگارشلغات…

بیشتر بخوانید
یادگیری زبان در خانه

۱۰ روش یادگیری زبان در خانه

آنچه در این مطلب می‌خوانید چرا یادگیری زبان در خانه؟کلاس‌های آنلاینپکیج‌های آموزش زباناپلیکیشن‌های آموزش زبانفلش کارت آموزش زبانآموزش زبان با موسیقیآموزش…

بیشتر بخوانید
بهترین دانشگاه های فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

آنچه در این مطلب می‌خوانید مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسهآشنایی با کشور فرانسهاخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *