10 روش یادگیری زبان در خانه | یادگیری خودخوان زبان در منزل

۱۰ روش یادگیری زبان در خانه

یادگیری زبان در خانه

زبان‌های خارجی در دنیای امروزی راه ارتباطی میان ملت‌های مختلف هستند. یادگیری زبان‌های خارجی برای پیشرفت‌های علمی و کاری و همچنین برای امکان برقراری ارتباط با مردم سایر کشورها با توجه به دهکده جهانی و گسترش شبکه اینترنت در دنيای امروزی امری ضروری است و یکی از دغدغه‌های علاقه‌مندان به آموزش زبان‌های خارجی امکان یادگیری زبان در خانه است.

بسیاری از افراد علاقه‌مند به یادگیری زبان‌های خارجی امکان حضور در آموزشگاه‌ها و استفاده از کلاس‌های حضوری آموزش زبان را ندارد و یا بسیاری از زبان‌آموزان برای تکميل آموزش به دنبال یادگیری زبان در منزل و روش‌های آموزش زبان در خانه هستند.

 

چرا یادگیری زبان در خانه؟

عوامل مختلفی مانند نداشتن وقت کافی  و یا هزینه‌های کلاس‌های حضوری آموزش زبان و همچنین عدم دسترسی به کلاس‌های حضوری مطلوب و دوری راه، از دلایلی هستند که افراد را به آموزش زبان در خانه علاقه‌مند می‌کنند. در سال‌های اخیر و با توجه به فراگیری بیماری کرونا بسیاری برای یادگیری ‌زبان در منزل برنامه‌ریزی می کنند و تعداد زبان آموزانی که می‌خواهند یادگیری زبان به صورت خود‌‌ خوان را تجربه کنند بیشتر شده است.

با توجه به پیشرفت دنیای مجازی و تکنولوژی امکان یادگیری زبان در خانه بیشتر فراهم شده است. زبان‌آموزان با انتخاب روش مناسب و یادگیری زبان در خانه متناسب با موقعیت و برنامه روزانه خود می‌توانند آموزش زبان در خانه را با بهترین کیفیت تجربه کنند و سطح زبان خود را ارتقا دهند.

در ادامه با ما همراه باشيد تا پرکاربردترين راه‌های آموزش زبان در خانه را معرفی کنيم.

کلاس‌های آنلاين

یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان در خانه شرکت در کلاس‌های آنلاین آموزش زبان است. شرکت در کلاس‌های آنلاین و یادگیری غیر حضوری زبان در خانه از بهترین پیشنهادات برای زبان‌آموزانی است که امکان حضور در آموزشگاه را ندارند اما آموزشی باکیفیت زیر نظر بهترین اساتید را مي‌خواهند.

آموزش زبان در خانه با استفاده از کلاس‌های آنلاین به خصوص در سال‌های اخیر و پس از فراگیری و اپیدمی بیماری کرونا، جایگاه ویژه‌ای میان زبان‌آموزان پیدا کرده است.
با این روش زبان‌آموزان می‌توانند زیر نظر اساتید منتخب خود و در بهترین آموزشگاه زبان مطابق با برنامه خود و در کمال آرامش زبان خارجی مورد نظر را فرا بگیرند. انتخاب آموزشگاه زبان خوب از نکته‌های مهم و تاثیر گذار برای یادگیری زبان در خانه با کمک کلاس‌های آنلاین است.

پکيج‌های آموزش زبان

یکی از روش‌های یادگیری زبان در خانه استفاده از پکیج‌های آموزش زبان است. پکیج‌های آفلاين آموزش زبان‌های خارجی برای کسانی که امکان شرکت در کلاس‌های حضوری را ندارند، از بهترین و آسانتر‌ین راه‌های آموزش زبان در خانه هستند. با کمک این پکیج‌های آموزشی، زبان آموزان می‌توانند در مدت زمان کوتاهی زبان خارجی مورد نظر خود را یاد بگیرند.

پکیج‌های دوره‌های مختلف آموزش زبان را می‌توانید از آموزشگاه‌های معتبر زبان تهیه کنید. این پکیج‌ها توسط بهترين اساتید زبان به صورت آفلاین برای زبان‌آموزانی که امکان شرکت در کلاس‌های آموزشی حضوری را ندارند تهیه شده است و از بهترین روش‌ها و ابزارهای آموزشی برای یادگیری زبان در خانه هستند. زبان‌آموزان می‌توانند در کنار استفاده از این پکیج‌ها با شرکت در آزمون‌های آنلاین زبان یک آموزش کامل را برای خود برنامه‌ریزی کنند.

اپليکيشن‌های آموزش زبان

یکی دیگر از راه‌های آموزش خود خوان زبان در خانه استفاده از اپلیکیشن‌های آموزش زبان است. با استفاده از این اپلیکیشن‌های آموزشی می‌توانید به راحتی سطح زبان خود را ارتقا دهید. این اپلیکیشن‌ها متناسب با سطوح مختلف آموزش زبان، به راحتی به پیشرفت زبان‌آموزان کمک می‌کنند. اپلیکیشن‌های متعدد بسیاری امروزه برای آموزش زبان‌های خارجی مختلف در دسترس زبان‌آموزان هستند که زبان آموزان با انتخاب اپلیکیشن مناسب می‌توانند برنامه آموزش زبان را در خانه و با توجه به برنامه زمانی و کارهای روزمره خود برنامه‌ریزی کنند.

فلش کارت آموزش زبان

آموزش زبان با کمک فلش کارت یکی دیگر از روش های يادگيری زبان به صورت خود خوان در خانه است. استفاده از فلش کارت روشی قدیمی و پرکاربرد است که حتی در بهترین آموزشگاه‌های زبان و موسسات برای آموزش زبان‌های مختلف استفاده می‌شود. آموزش زبان با فلش کارت یکی از روش‌های آموزش زبان با استفاده از بازی و سرگرمی است که در ميان راههای آموزش زبان به کودکان یکی از روش های پرکاربرد و تأييد شده است. فلش کارت های آموزش زبان از بهترین ابزارهای کمک آموزشی در يادگيري زبان به صورت  خود خوان هستند که زبان آموزان در سطوح مختلف می توانند به راحتی آن را در اختیار داشته باشند و یا اینکه فلش‌کارت مورد نظر خود را بسازند. همچنین استفاده از فلش کارت یکی از بهترین روش ها برای گسترش دایره لغات زبان های خارجی است.

بیشتر بخوانید: فلش کارت فرانسه به فارسی

آموزش زبان با موسيقی

یکی از بهترین و متنوع‌ترین روش‌ها برای یادگیری زبان در منزل استفاده از موسیقی است و آموزش زبان در خانه با کمک موسیقی یکی از بهترین روش های آموزش زبان با استفاده از تفریح و سرگرمی است. هنگامی که با علاقه و لذت به آهنگ مورد علاقه خود به زبان خارجی گوش می‌کنید می‌توانید کلمات را به خاطر بسپارید و با پیدا کردن معنی کلمات در کنار شنیدن تلفظ صحیح آنها زبان را بهتر یاد بگیرید.

تکرار  آهنگ‌ها و امکان استفاده از موسيقي در موقعیت‌های مختلف برنامه‌روزانه، زبان‌آموزان آن را به یکی از بهترین روش‌های یادگیری زبان در خانه تبدیل کرده است.  از مهمترین نکات در استفاده از موسیقی برای یادگیری زبان در خانه انتخاب صحيح آهنگ‌ها است. اگر آهنگ‌ها و متن و اشعار را متناسب با سطح زبان خود انتخاب کنید، می‌توانید به راحتی میزان تسلط خود به زبان مورد نظر را افزایش دهید .

آموزش زبان با فيلم و سريال

یکی دیگر از روش‌های آموزش زبان در خانه استفاده از فیلم و سریال است. با کمک دیدن فیلم و سریال می‌توانید زبان خارجی مورد نظر خود را به آسانی یاد بگیرید. آموزش زبان با استفاده از فیلم و سریال از روش های قدیمی و پرکاربرد است که در بهترین آموزشگاه‌های زبان نیز استفاده می‌شود. با تماشای فیلم و سریال‌های مختلف زبان‌آموزان امکان آشنايی بيشتر با فرهنگ و محاورات مردم بومی آن کشورها را دارند که در تسلط بیشتر آن‌ها به زبان خارجی به آن‌ها کمک فراوانی می‌کند.

اصطلاحات و واژه‌های استفاده شده در فیلم و سریال‌ها یکی از بهترین منابع برای یادگیری لغات جدید هستند. همچنین بیان و تلفظ لغات با احساسات و نحوه ادای کلمات با تماشای فيلم به خوبی قابل انتقال هستند و شما با تماشای فیلم و سریال می‌توانید در اوج لذت و در کمال آرامش زبان‌هايی خارجی را یاد بگیرید. با انتخاب بهترین سریال‌ها برای یادگیری زبان در خانه می‌توانید بيشترين فايده را از تماشای فيلم مورد علاقه خود ببرید. نکته مهم در یادگیری زبان در خانه با این روش، انتخاب فیلم و سریال مناسب است. با انتخاب دقیق و درست سریال يا فيلم می‌توانید سطح زبان خود را ارتقا دهید.

بازی‌های کامپيوتری

آموزش زبان با کمک بازی‌های مجازی یکی دیگر از راه‌های آموزش زبان در خانه است. منظور يادگيری زبان در منزل با استفاده از بازی‌های رایانه‌ای است که در گوشی‌های موبایل و سیستم‌های کامپیوتری قابل انجام هستند. در این روش با استفاده از روش بازی و سرگرمی می‌توانید زبان یاد بگیرید. روشی ساده و آسان برای اینکه در زبان مورد نظر پیشرفت کنید و دایره لغات خود را گسترش دهید .
در آموزش زبان به کمک بازی‌ها تکرار بازی و انجام مکرر آن باعث تکرار لغات و جملات مي‌شود، و به راحتی آنها را در ذهن زبان‌آموزان تثبیت می‌کند.  جذابیت این بازی‌ها سبب جذب زبان آموزان می‌شود و با علاقه بیشتری بدون احساس خستگی زبان را در خانه یاد می‌گیرند.

مطالعه و کتاب خواندن

یکی دیگر از روش ‌های قديمی و پرکاربرد آموزش زبان در خانه مطالعه و کتاب خواندن است. خواندن کتاب‌های داستانی و سایر کتب به زبان خارجی یکی از موثرترین راه‌ها در گسترش دایره لغات و از بهترین روش‌ها برای یادگیری زبان در منزل است. همچنین زبان‌آموزان می‌توانند کتاب‌های مختلفی را با محوریت آموزش زبان تهیه کنند و با استفاده از آن‌ها به راحتی برنامه آموزش زبان را برای خود در خانه برنامه‌ریزی نمايند.

کتاب خواندن و مطالعه کردن همواره یکی از بهترین، کم هزينه‌ترين و قدیمی‌ترین روش‌های آموزش زبان است که زبان‌آموزان در کلیه سطوح می‌توانند از آن استفاده کنند. نکته مهم در اين روش، يادگيری زبان در منزل، انتخاب درست کتاب و منابع آموزشی مناسب است.

صحبت کردن

در کنار سایر روش‌های گفته شده برای یادگیری زبان در منزل صحبت کردن و نوشتن به زبان‌های خارجی از موثرترین راه‌ها برای یادگیری زبان است. برای یادگیری زبان به صورت خودخوان می‌توانيد با دوستان خود به زبان خارجی صحبت کنید. صحبت کردن با دوستان در خصوص موضوعات روزمره تاثیر فراوانی در گسترش دایره لغات و تسلط شما به زبان‌های خارجی دارد.

نوشتن

يکی ديگر از راه‌های يادگيری خودخوان زبان در خانه نوشتن است. نوشتن مطالب و حتی نامه‌هایی برای دوستانتان به زبان خارجی می‌تواند تاثیر فراوانی در پیشرفت دانش زبانی شما داشته باشد. درست کردن یک وبلاگ برای نوشتن هم پيشنهاد خوبی است. با نوشتن علاوه بر يادگيری نکات دستور زبان ، دايره لغات زبان‌آموزان گشترش می‌يابد. صحبت کردن و نوشتن در کنار سایر روش‌های آموزش زبان در خانه تاثیر فراوانی در میزان پیشرفت و یادگیری زبان‌های خارجی دارد.

مزايای آموزش زبان در منزل

باید گفت یادگیری زبان به صورت خودخوان و آموزش زبان در خانه مزایای بسیاری مانند جلوگیری از اتلاف وقت و همچنین مقرون به صرفه بودن، عدم نیاز به خروج از خانه برای یادگیری، همچنین سرعت دلخواه در آموزش با انطباق با برنامه های روزانه زبان‌آموز را در اختیار وی قرار می‌دهد. علاوه بر اين با این روش آموزش، زبان‌آموزان می‌توانند امکان استفاده از اساتید مجرب مورد نظر خود در بهترین آموزشگاه زبان را داشته باشند و محدودیت زمان و مکان برای زبان آموزان مشکلی ایجاد نمی‌کند.

با آموزش زبان در خانه زبان آموزان می‌توانند مناسب‌ترین و کم‌هزينه‌ترين روش برای آموزش را انتخاب کنند و بی دغدغه به آموزش و یادگیری زبان خارجی مورد علاقه خود در خانه بپردازند.

پست های مرتبط

مطالعه این پست ها رو از دست ندین!
تفاوت لهجه بریتیش و امریکن

تفاوت لهجه بریتیش و امریکن چیست؟

آنچه در این مطلب می‌خوانید  لهجه چیست؟تفاوت لهجه بریتیش و امریکن چیست؟تلفظ  مهمترین تفاوت لهجه امریکن و بریتیشاملا و نگارشلغات…

بیشتر بخوانید
بهترین دانشگاه های فرانسه

بهترین دانشگاه های فرانسه

آنچه در این مطلب می‌خوانید مزایای تحصیل در بهترین دانشگاه های فرانسهآشنایی با کشور فرانسهاخذ پذیرش در بهترین دانشگاه های…

بیشتر بخوانید
بهترین سریال ها برای یادگیری زبان

بهترین سریال ها برای یادگیری زبان انگلیسی و فرانسه

آنچه در این مطلب می‌خوانید بهترین سریال ها برای تقویت زبان انگلیسی و فرانسهبهترین روش تماشای سریال برای یادگیری زبانبهترین…

بیشتر بخوانید

نظرات

سوالات و نظراتتون رو با ما به اشتراک بذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *